Zamknij mobilną wersję WCAG

Koncert online Powiatowej Orkiestry „Divertimento” i Grupy Wokalnej „Meritum”

2 maja o godz. 9.00 na profilu facebookowym Powiatu Leżajskiego oraz na kanale YouTube Starostwa Powiatowego w Leżajsku (link do kanału poniżej), w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi odbędzie się koncert online w wykonaniu Powiatowej Orkiestry „Divertimento” oraz Grupy Wokalnej „Meritum”. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną następujące utwory: intermezzo I z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” Grzegorza Tomczaka oraz „Ten ląd” Hadriana Filipa Tabęckiego i Romana Kołakowskiego.

Koncert ten jest zapowiedzią większego, patriotycznego koncertu plenerowego, który odbędzie się przy Muzeum Ziemi Leżajskiej pod patronatem Starosty Leżajskiego. Szczegóły i termin wydarzenia zostaną podane wkrótce.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Muzeum Ziemi Leżajskiej ponownie otwarte

Muzeum Ziemi Leżajskiej informuje, że od 4 maja placówka zostaje ponownie otwarte dla zwiedzających. Muzeum będzie dostępne przez 6 dni w tygodniu, w dni powszednie od godziny 08:00 do 16:00 (we wtorki od 08:00 do 18:00) oraz w niedziele od 10:00 do 16:00.
W sezonie letnim (czerwiec-sierpień) będzie otwarte przez 7 dni w tygodniu.
W aktualnej ofercie muzeum znajdują się ekspozycje stałe:
– historii miasta i regionu,
– etnograficzno-zabawkarska,
– browarnictwa
oraz wystawy czasowe:
– „Różaniec i radło”, czyli samowystarczalność zakonów duchownych na przestrzeni wieków prezentujących dawne zawody,
– „Browary craftowe Polski (K-M)” prezentującą birofilia tj. kufle, podstawki czy etykiety
z kolekcji Adama Dąbka.
– autorska wystawa Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego „Sarzyńscy Zwiadowcy Historii”,
– wystawa malarska Roksany Paszek, uczennicy Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,
– wystawa plenerowa pt. „Józef Piłsudski i Symon Petlura – twórcy sojuszu polsko-ukraińskiego 1920 roku”

Muzeum zaprasza również do sklepiku muzealnego, w którym można nabyć regionalne pamiątki, tradycyjne drewniane zabawki, publikacje dotyczące ziemi leżajskiej oraz wiele innych.

MZL

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Kurier Powiatowy 4/2021

Zapraszamy do lektury kwietniowego „Kuriera Powiatowego”. W numerze m.in.: zapowiedź premiery książki o Dębnie, której współautorami są również mieszkańcy wsi; wywiad z asp. szt. Dariuszem Pietrzykiem, kierownikiem Rewiru Dzielnicowych w leżajskiej KPP, dotyczący przemocy domowej; tekst Sławomira Kułacza o tragedii pewnego oficera oraz kolejny odcinek cyklu „Podróże”, a w nim niezwykłe i tajemnicze miejsca w Polsce.

Alt=""

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Bez PIT dla młodych – kampania informacyjna Krajowej Administracji Skarbowej

Wraz z początkiem sierpnia 2019 r. weszła w życie ulga podatkowa dla pracowników do 26 roku życia, mająca na celu poprawę ich warunków na rynku pracy. Przypominamy, co warto wiedzieć o PIT dla młodych.

Dla kogo ulga dla młodych w PIT?

Dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z pracy (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) i z umów zlecenia zawartych z firmą. A począwszy od 2021 r. – również z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej i stażu uczniowskiego. Z ulgi korzysta około 2 mln młodych pracowników.

Na czym polega ulga?

Ulgą objęte są przychody z pracy oraz z umów zlecenia oraz od 2021 r. z tytułu odbywania praktyki absolwenckiej i stażu uczniowskiego do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika są zwolnione z PIT.

W 2019 r. limit zwolnienia wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie obowiązywało przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia.

Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarabiasz więcej, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej.

Od kiedy obowiązuje ulga?

Przepisy o uldze weszły w życie 1 sierpnia 2019 r. i mają zastosowanie do przychodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r.

W 2019 r. płatnik nie miał obowiązku obliczania i pobierania zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia), jeżeli młody podatnik złożył mu oświadczenie, że jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia od PIT.

Podatnicy, którzy nie złożyli takiego oświadczenia, zwrot podatku z tytułu ulgi otrzymali w zeznaniu rocznym za 2019 r.

Do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. ulga jest uwzględniana już przy obliczaniu zaliczek na podatek (bez konieczności składania oświadczenia przez podatnika).

Co ze składkami na ZUS i NFZ?

Ulga w PIT dla młodych osób nie zwalnia cię z zapłaty składek na ZUS i NFZ (jeśli jesteś objęty ubezpieczeniami społecznymi oraz ubezpieczeniem zdrowotnym).

Więcej informacji w broszurze do pobrania poniżej.

Źródło: KAS

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

 

Nowe artefakty w zasobach Muzeum Ziemi Leżajskiej

W zasobach leżajskiego muzeum pojawiły się nowe artefakty. Zostały one przekazane placówce przez pochodzącego z Giedlarowej byłego marszałka Sejmu Józefa Zycha.

20 kwietnia Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz Dyrektor MZL Jacek Kwieciński  odwiedzili marszałka w Poznaniu.

Józef Zych przekazał w depozyt bardzo wiele cennych przedmiotów związanych z jego życiem, m.in.: oryginał konstytucji, laskę marszałkowską, medale, odznaczenia, dokumenty i pamiątki.

Aktualnie w Muzeum trwają prace związane z przygotowaniem ekspozycji, na której będzie można obejrzeć powyższe zbiory. Dokładną datę podamy niebawem.

MZL

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Sprawdź, jak dobrze znasz powiat leżajski i weź udział w naszej zabawie

W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu leżajskiego mieli okazję brać udział w naszej cotygodniowej wakacyjnej zabawie i wskazywali miejsca przedstawione na zdjęciach. W roku bieżącym ponownie będą mogli potrenować z nami swoją spostrzegawczość, ponieważ przygotowaliśmy nowe zagadkowe wyzwanie. Tym razem do odgadnięcia będą hasła (nazwy miejsc, obiektów, wydarzeń) związane z powiatem leżajskim.

Planszę z hasłem do odgadnięcia będziemy zamieszczać na profilu facebookowym Powiatu Leżajskiego (www.facebook.com/lezajskipowiat) w każdą środę, począwszy od 5 maja do 30 czerwca. Podobnie jak w przypadku fotozagadek, o zwycięstwie decydować będzie szybkość zgłoszenia odpowiedzi w komentarzu.

Na zwycięzców czekają nagrody.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Harmonogram szczepień przeciwko SARS-Cov-2 w SP ZOZ w Leżajsku – aktualizacja

SP ZOZ w Leżajsku informuje o wolnych terminach szczepień przeciwko SARS-CoV-2 (również w kwietniu). Na szczepienie mogą się rejestrować osoby zgodnie z harmonogramem szczepień, określonym przez Ministra Zdrowia.

REJESTRACJA POD NR TEL: 17 2404 764 ; 17 2404 759 W GODZ. OD 8:00 DO 14:00

Szczepienie odbywa się w budynku zlokalizowanym przy Placu Mariackim nr 9 (naprzeciw klasztoru). Szczepimy następującymi rodzajami szczepionek:

  • Pfizer
  • Moderna
  • AstraZeneca

 

Obecnie trwa rejestracja:
– osób 60+
– osób z grupy 1b
– prowadzone są szczepienia uzupełniające grupy „0”

Jeśli jesteś pacjentem:
• dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
• z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
• z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
• po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
• oczekującym na przeszczep,
• poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej
możesz zostać zaszczepiony w ramach grupy 1b.

– W kwietniu uruchomione zostały zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
• 12 kwietnia – rocznik 1962,
• 13 kwietnia – rocznik 1963,
• 14 kwietnia – rocznik 1964,
• 15 kwietnia – rocznik 1965,
• 16 kwietnia – rocznik 1966,
• 17 kwietnia – rocznik 1967,
• 19 kwietnia – rocznik 1968,
• 20 kwietnia – rocznik 1969,
• 21 kwietnia – rocznik 1970,
• 22 kwietnia – rocznik 1971,
• 23 kwietnia – rocznik 1972,
• 24 kwietnia – rocznik 1973.

Nowy harmonogram szczepień
Od poniedziałku 26 kwietnia przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki:
• 26 kwietnia – roczniki 1974-1975
• 27 kwietnia – roczniki 1976-1977
• 28 kwietnia – roczniki 1978-1979
• 29 kwietnia – roczniki 1980-1981
• 30 kwietnia – roczniki 1982-1983
• 1 maja – roczniki 1984-1985
• 3 maja – roczniki 1986-1987
• 4 maja – roczniki 1988-1989
• 5 maja – roczniki 1990-1991
• 6 maja – roczniki 1992-1993
• 7 maja – roczniki 1994-1996
• 8 maja – roczniki 1997-1999
• 9 maja – roczniki 2000-2003

28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku na gov.pl/szczepimysie. To grupa ponad 400 tys. osób. 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Bez zmian realizujemy rejestracje zgodnie z harmonogramem, który przedstawiliśmy dwa tygodnie temu.
• 20 kwietnia – rocznik 1969
• 21 kwietnia – rocznik 1970
• 22 kwietnia – rocznik 1971
• 23 kwietnia – rocznik 1972
• 24 kwietnia – rocznik 1973

Zarejestrować się możesz na cztery sposoby
ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
WYŚLIJ SMS – do wyboru masz dwa numery: 880 333 333. Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.
ZAREJESTRUJ SIĘ TELEFONICZNIEW PUNKCIE SZCZEPIEŃ – numer telefonu , pod którym prowadzona jest rejestracja na szczepienia w SP ZOZ: 17 2404 764, 17 2404 759.

SP ZOZ

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

ZSL w Leżajsku otrzymało zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Leżajsku wchodzące w skład Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku znalazło się w gronie 20 szkół ponadpodstawowych, które otrzymały zezwolenie na utworzenie od 1 września 2021 roku oddziału przygotowania wojskowego.

Z województwa podkarpackiego takie zezwolenie otrzymały jeszcze dwie szkoły: Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie – Osiedlu oraz X Liceum Ogólnokształcące im. Sybiraków w Rzeszowie w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w terminie 1-11 maja 2021 r. wiosennej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej.

Dodatkowo informuje, że termin rozpoczęcia przedmiotowej akcji może ulec zmianie. Wówczas stosowna informacja zostanie umieszczona na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii www.wiw.krosno.pl.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Fot. Pixabay

Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej możliwe także przez ePUAP

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że udostępniła na platformie ePUAP usługę Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej co ułatwi zgłaszanie wypadku oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową.

W celu skorzystania z formularza zgłoszenia, użytkownik, po zalogowaniu się do ePUAP, powinien:

  • Wpisać w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  • Wybrać sprawę
  • Wypełnić formularz Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  • Wskazać w formularzu, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS zgłoszenie ma być przekazane.

Więcej informacji na: www.krus.gov.pl

Alt=""

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Uczennica ZSL laureatką II edycji ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Konkurs zorganizowany został przez Kancelarię Sejmu, z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek i był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było upamiętnienie Zbrodni Katyńskiej.

W skład Komitetu Honorowego II edycji konkursu weszli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda (przewodniczący), Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Komisji konkursowej przewodniczył prof. Tadeusz Wolsza. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, „tekst piosenki” i literackiej.

Na konkurs nadesłano 4000 prac, a zakwalifikowano 3700, w tym około 500 prac literackich, co świadczy o dużej konkurencji i jego wysokim poziomie.

W kategorii literackiej jury najwyżej oceniło pracę pt. „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego” autorstwa uczennicy ZSL w Leżajsku Ilony Woś. Tekst przedstawiał tragiczne losy jedynej kobiety, która zginęła w Katyniu, Janki Lewandowskiej z domu Dowbor-Muśnickicej, od aresztowania pilotki do tragicznej śmierci oraz ekshumacji i pochówku w 2005 roku. Ilona przygotowała pracę pod okiem nauczycielki języka polskiego Lucyny Słoniec.

Lucyna Słoniec

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

„Niepełnosprawni też kochają… czytać!” – nowy projekt Biblioteki Publicznej w Leżajsku

Miejskie Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna w Leżajsku realizuje kolejny projekt, tym razem pod hasłem „Niepełnosprawni też kochają… czytać!” Jego darczyńcą jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników biblioteka zakupiła kolejne nowości z serii Duże i Wielkie Litery. Jest to idealna propozycja dla seniorów, osób słabowidzących i niepełnosprawnych, którzy mają problem z czytaniem tradycyjnych wydawnictw. Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania i niwelują bariery w dostępie do książki. Publikacje tego rodzaju adresowane są do osób, którym czytanie standardowego druku sprawia kłopoty. oraz wszystkich tych, którzy z powodu wady wzroku muszą ograniczyć kontakt z literaturą.

Czytelnicy leżajskiej książnicy mają do dyspozycji ponad 650 tytułów książek znanych i lubianych autorów. Dzięki Fundacji LOTTO biblioteka wzbogaciła księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze – 130 pozycje. Pośród zakupionych książek znalazła się polska i światowa literatura uznanych pisarzy w formie różnych gatunków literackich, jak powieści, opowiadania, biografie, pamiętniki, wywiady, publicystyka oraz reportaże.

Biblioteka zaprasza wszystkich pasjonatów literatury.

BP w Leżajsku

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

ARiMR: dopłaty bezpośrednie i obszarowe dla rolników – nabór wniosków tylko przez internet

Trwa kampania ARiMR dotycząca dopłat 2021. Wnioski można składać tylko przez internet za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to, że nie są przesyłane do rolników papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Wszelkie wątpliwości związane z wypełnianiem wniosków można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7.00 – 19.00 oraz w sobotę 10.00 – 16.00). Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc ARiMR. W placówkach Agencji przygotowane zostały bowiem specjalne stanowiska komputerowe, gdzie można wypełnić wniosek. Są też eksperci, którzy służą wsparciem w kwestiach technicznych. Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, uprzejmie prosimy, aby rolnicy, którzy chcą odwiedzić nasze biura powiatowe, najpierw umówili się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek przed naszymi placówkami i zadbać o bezpieczeństwo zarówno beneficjentów jak i pracowników ARiMR.

W tym roku rolnicy wnioski o dopłaty mogą składać do 17 maja (ze względu na to, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021 r., jednak spowoduje to sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

Zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r. Złożenie zmiany po tym terminie powoduje pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Więcej informacji na: www.arimr.gov.pl

Informację zamieściła: Natalia Nowicka

Informacja dotycząca szczepień przeciwko SARS-Cov-2 w SP ZOZ w Leżajsku

Prosimy o zapoznanie się z informacją dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku dotyczącą terminów szczepień przeciwko koronawirusowi.

SP ZOZ w Leżajsku informuje o wolnych terminach szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Na szczepienie mogą się rejestrować osoby zgodnie z harmonogramem szczepień, określonym przez Ministra Zdrowia.
REJESTRACJA POD NR TEL: 17 2404 764 W GODZ. OD 8:00 DO 14:00
Szczepienie odbywa się w budynku zlokalizowanym przy Placu Mariackim nr 9 (naprzeciw klasztoru).
Obecnie trwa rejestracja:
– osób 60+
– osób z grupy 1b
– prowadzone są szczepienia uzupełniające grupy „0”

Jeśli jesteś pacjentem:

  • dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  • z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
  • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  • oczekującym na przeszczep,
  • poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej

możesz zostać zaszczepiony w ramach grupy 1b.

– W kwietniu uruchamiamy zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

  •  12 kwietnia – rocznik 1962,
  • 13 kwietnia – rocznik 1963,
  • 14 kwietnia – rocznik 1964,
  • 15 kwietnia – rocznik 1965,
  • 16 kwietnia – rocznik 1966,
  • 17 kwietnia – rocznik 1967,
  • 19 kwietnia – rocznik 1968,
  • 20 kwietnia – rocznik 1969,
  • 21 kwietnia – rocznik 1970,
  • 22 kwietnia – rocznik 1971,
  •  23 kwietnia – rocznik 1972,
  • 24 kwietnia – rocznik 1973.

 

Zarejestrować się możesz na cztery sposoby

  • ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
  • ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
  • WYŚLIJ SMS – do wyboru masz dwa numery: 880 333 333. Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla twojego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
    Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.
  • ZAREJESTRUJ SIĘ TELEFONICZNIEW PUNKCIE SZCZEPIEŃ – numer telefonu, pod którym prowadzona jest rejestracja na szczepienia w naszym zakładzie:17 2404 764
    Szczepienia prowadzone są następującymi szczepionkami;
    – AstraZeneca
    – Pfizer

Alt="" Alt=""

Życzenia wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia, pogody ducha i wiary w sens odradzającego się życia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus na nowo wypełni nasze serca nadzieją,
dzięki której spojrzymy z ufnością w przyszłość.

 

             W imieniu Rady Powiatu Leżajskiego                 W imieniu Zarządu Powiatu Leżajskiego

  Przewodniczący                                                              Przewodniczący
Adam Wylaź                                                                        Marek Śliż

 

Alt=""

Informację zamieściła: Natalia Nowicka