Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na Noc Muzeów 2024

17 maja 2024

25 maja (sobota) Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na „Noc Muzeów 2024”.

W programie:
    • 18:00 – Warsztaty zabawkarskie „Dziobiące kurki” – malowanie i samodzielne wykonanie drewnianej zabawki ruchomej z dziobiącymi kogutkiem i kurką,
    • 19:00 – wykład „Pacyfikacja Leżajska 28 maja 1943 r.” wraz z projekcją filmu z rekonstrukcji pacyfikacji (film odtwarzany do 23:00),
    • 19:00 – 23:00 – zwiedzanie ekspozycji muzealnych:
    – Archeologii i Dziejów Staropolskich,
    – Historii Miasta i Regionu,
    – Etnograficzno-Zabawkarskiej,
    – Wystaw czasowych: „Historia szyta na ludowo” – wystawa strojów ludowych i „Ze wsi na Wiejską – Marszałek Józef Zych w służbie Ojczyźnie, Kościoła i Ziemi Leżajskiej”
    • 20:00 – Warsztaty zabawkarskie „Dziobiące kurki” – malowanie i samodzielne wykonanie drewnianej zabawki ruchomej z dziobiącymi kogutkiem i kurką.

W trakcie zwiedzania możliwość uczestnictwa w grze muzealnej „Muzealny detektyw” – poznawanie historii Leżajska i okolic połączone z rozwiązywaniem zagadek na ekspozycjach muzealnych i w otoczeniu muzeum.

Zapisy na warsztaty zabawkarskie w Muzeum lub telefonicznie pod numerem: 17 240 22 35 wew. 15 (liczba miejsc ograniczona).

Symboliczne bilety w cenie (od osoby):
    • Warsztaty: 2 zł
    • Zwiedzanie: 2 zł normalny, 1 zł ulgowy
    (Dochód za bilety przeznaczony będzie na konserwację eksponatów.)

MZL