Udany występ zawodników LKKK na XXVI Turnieju Karate Kyokushin w Józefowie

22 maja 2024

11 maja siedmioosobowa reprezentacja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w XXVI turnieju Karate Kyokushin w Józefowie, który odbywał w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji.

Drużyna w składzie: Wojciech Rychel, Jakub Woźny, Stanisław Stachula, Michał Kuryś, Filip Baran, Nikola Jaśkiewicz i Patrycja Kręcidło wywalczyła 6 miejsc na podium. Był to ostatni i bardzo udany sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Karate Kyokushin w Turcji.

Najlepiej w tych zawodach wypadli zdobywając pierwsze miejsca Michał Kuryś i Jakub Woźny. Na drugich miejscach podium w swoich kategoriach stanęli Wojciech Rychel i Stanisław Stachula, zaś trzecie miejsce na podium należało do Patrycji Kręcidło i Filipa Barana.

W zawodach, których organizatorem był KSW bushi i shihan Paweł Juszczyk uczestniczyło 545 karateków, reprezentujących 44 kluby z terenu całej Polski oraz Czech, Łotwy i Ukrainy. Kierownikiem leżajskiej ekipy był shihan Dariusz Burda, a sędzią Aleksandra Koszałka.

Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu Powiatu Leżajskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

LKKK