Powiat Leżajski na V Krajowych Dniach Pola w Boguchwale

18 czerwca 2024

Krajowe Dni Pola to największe wydarzenie dla środowiska rolniczego. W roku bieżącym impreza odbyła się już po raz piąty, tym razem w Boguchwale, na terenie pola doświadczalnego należącego do Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który był jej organizatorem.

Wydarzenie, któremu przyświecało hasło „Nowoczesne rolnictwo”, służyło przede wszystkim upowszechnianiu i propagowaniu innowacji w produkcji roślinnej poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin oraz ofert firm zaopatrujących polskie rolnictwo.

Uczestnicy Dni Pola mogli skorzystać z bogatego programu, na który składały się m.in. wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty, wystawy najnowocześniejszych rozwiązań rolniczych oraz prezentacje najnowszych trendom w dziedzinie agrotechniki, ochrony roślin, hodowli zwierząt, a także zrównoważonej produkcji żywności.

Pole doświadczalne zostało podzielone na kilka stref tematycznych, wśród których znalazła się strefa Poznaj Podkarpackie, gdzie możliwość promowania własnego dziedzictwa: lokalnej historii, kultury, zwyczajów i tradycji kulinarnych miało 21 powiatów województwa podkarpackiego, w tym Powiat Leżajski, który wraz z partnerami: Gminą Kuryłówka, Miastem Leżajsk (reprezentowanym przez Punkt Informacji Turystycznej) i Muzeum Ziemi Leżajskiej, zachęcał licznie odwiedzających stoisko do skorzystania zarówno z oferty turystycznej, jak i kulinarnej Leżajszczyzny.

Więcej zdjęć z wydarzenia na koncie facebookowym Powiatu Leżajskiego.