Podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji

1 sierpnia 2024

1 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku Zarząd Powiatu, reprezentowany przez starostę Zdzisława Leśkę i wicestarostę Lucjana Czenczka, podpisał umowę z wykonawcą robót związanych z przebudową odcinka drogi powiatowej Nr 1241R Hucisko – Ruda Łańcucka – Przychojec – Leżajsk w miejscowości Jelna. Umowa została podpisana z firmą MOLTER Sp. z o.o. reprezentowaną przez prezesa zarządu Łukasza Moltera.

Przebudowa obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 1241R w najgorszym stanie technicznym o nawierzchni gruntowo – tłuczniowej na długości ok. 0,99 km zostanie poszerzony do 5,50m z pełną wymianą konstrukcji, przez wykonanie: warstwy podbudowy pomocniczej o grub. 25 cm z gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2, warstwą podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego o grub. 20cm i warstwami z mieszanek mineralno asfaltowych – wiążącej i ścieralnej o grubości odpowiednio 7 i 4cm. Renowację rowów przydrożnych z przebudową zjazdów wraz z przepustami pod zjazdami. Wykonanie poboczy umocnionych kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie.

Finansowanie:

Rządowy Fundusz Polski Ład kwota dofinansowania: 1 999 200,00
    Środki własne: 90 800,00 zł (Powiatu Leżajskiego i Miasta i Gminy Nowa Sarzyna)
    Całkowita kwota: 2 090 000,00 zł
    Termin realizacji: Sierpień 2024 – Wrzesień 2025