Podpisano umowę na modernizację drogi powiatowej 1074R

6 sierpnia 2024

6 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku Zarząd Powiatu, reprezentowany przez starostę Zdzisława Leśkę i wicestarostę Lucjana Czenczka, podpisał umowę z wykonawcą robót związanych z przebudową odcinka drogi powiatowej Nr 1074R gr. pow. – Łazów – Kulno polegająca na budowie chodnika w miejscowości Kulno” w systemie zaprojektuj i wybuduj. W imieniu Konsorcjum firm DROSEKO i DRO – BRUK umowę podpisał Lider Konsorcjum Krzysztof Wojtuń.

Zakres prac obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej, niezbędne uzgodnienia oraz mm.in. odnowa nawierzchni asfaltowej przez lokalne korekcyjne frezowanie oraz wykonanie nakładki z MMA AC11S o grub. 5cm, zaprojektowanie i wykonanie ścieku liniowego o szer. 50cm z kostki brukowej przy krawędzi jezdni na podbudowie wg przekroju normalnego, budowa chodnika (droga dla pieszych) przy prawej krawędzi jezdni na całym odcinku, o szer. 1,80 m ograniczonego krawężnikiem drogowym 30 x20 i obrzeżem, 30 x 8 (o długości około 1,060 km) wraz z kanalizacją deszczową (krytym rowem) na całej długości. Także przewidziany jest remont przepustu rurowego pod koroną drogi w km 12 + 840 przez wymianę części przelotowej na rurę z HDPE o średnicy 1000 mm z umocnieniem wlotu i wylotów wraz ze ściankami czołowymi, montaż balustrad ochronnych U-11A przy chodniku w niebezpiecznych miejscach oraz oznakowanie zgodnie z (PSOR). Uzupełnienie kruszywem poboczy i zjazdów z prawej strony. Regulacja wysokościowa zjazdów – przełożenie istniejącej nawierzchni z kostki za chodnikiem jak i zjazdów ze strony lewej.

Źródło finansowania:
    Rządowy Fundusz Polski Ład Kwota dofinansowania: 2 057 020,00 zł
    Środki własne: 600 000,00 zł (Powiat Leżajski i Gmina Kuryłówka)
    Całkowita kwota: 2 657 020,00 zł
    Termin realizacji: sierpień 2024 – sierpień 2026