Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

27 sierpnia 2024

Alt=""

Zarząd Powiatu Leżajskiego uchwalił konsultacje projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Leżajskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021–2027 z perspektywą do 2035 roku.

Celem konsultacji społecznych jest zebranie opinii na temat planowanych kierunków współpracy ponadlokalnej oraz zapewnienie możliwości udziału mieszkańców powiatu oraz lokalnych interesariuszy w procesie przygotowania dokumentu.

Aktualizacja Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Leżajskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021–2027 z perspektywą do 2035 roku została wszczęta w lipcu 2024 r. Samorządy wchodzące w skład LOF przyjęły uchwały w sprawie przystąpienia do aktualizacji dokumentu określające szczegółowy tryb i harmonogram procesu.

Podjęcie uchwał oraz wszczęcie aktualizacji było niezbędne ze względu na konieczność dokonania aktualizacji dokumentu celem dostosowania do wymogów programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 i wskazania konkretnych projektów planowanych do realizacji w ramach perspektywy finansowej UE 2021-2027, także dostosowanie do obowiązującego harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie

Konsultacje odbędą się w terminie od 4 września 2024r. do 9 października 2024r. w formie pisemnej.

Otwarte spotkanie konsultacyjne odbędzie się 4 października  o godzinie 9:00 w  siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku, ul. Kopernika 8, sala obrad, IV piętro.

Opinie w sprawie projektu programu należy składać za pośrednictwem formularza konsultacyjnego (do pobrania poniżej) na adres e-mail powiat@starostwo.lezajsk.pl lub formie pisemnej (osobiście, pocztą, kurierem itp.) w Starostwie Powiatowym w Leżajsku ul. Kopernika 8, 37 – 300 Leżajsk w Punkcie Obsługi Interesanta.