Lasy Państwowe i lokalne samorządy planują utworzenie wspólnej sieci tras rowerowych

30 sierpnia 2024

29 sierpnia w siedzibie Nadleśnictwa Leżajsk odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia sieci tras rowerowych we współpracy Lasów Państwowych (reprezentowanych przez Nadleśnictwo Leżajsk) z lokalnymi samorządami. Trasa przebiegałaby przez tereny nadleśnictw: leżajskiego i sieniawskiego oraz powiatów: leżajskiego, łańcuckiego i przeworskiego.

Pomysł spotkał się z aprobatą zarówno leśników, jak i samorządowców biorących udział w spotkaniu, które odbyło się 28 czerwca w Nadleśnictwie Sieniawa. Uczestniczył w nim również Starosta Leżajski Zdzisław Leśko.

Podczas czwartkowego spotkania nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Tomasz Cebula zapoznał uczestników ze szczegółami planowanego projektu, a także zwrócił się z prośbą do samorządów, aby do końca września przedstawiły własne koncepcje przebiegu odcinków trasy na terenie poszczególnych gmin. W trakcie dyskusji poruszono również kwestię potencjalnych wyzwań, które mogą pojawić na drodze realizacji projektu oraz możliwości uzyskania zewnętrznego dofinansowania.

Powiat Leżajski na spotkaniu reprezentowali: Starosta Leżajski Zdzisław Leśko, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Wanda Rakszawska-Stopyra, Sekretarz Powiatu Kazimierz Kryla oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Katarzyna Ćwikła.