Widowisko plenerowe „Skarb ukryty” w Muzeum Ziemi Leżajskiej

4 września 2024

Teatr

Muzeum Ziemi Leżajskiej, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk oraz Ośrodek Kultury w Biedaczowie zapraszają w sobotę, 14 września, o godz. 18:30 na plac przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie odbędzie się widowisko plenerowe dla dzieci i dorosłych pt. Skarb ukryty”. Spektakl został przygotowany przez Teatr Plenerowy „Imaginacja” funkcjonujący przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie.

Teatr IMAGINACJA został założony w maju 2016 r. pod wpływem inspiracji teatrem plenerowym „Jaruga” z Rzeszowa. Skupia w swoich szeregach 26 członków: głównie dzieci, młodzież oraz członków zespołu „Olszynka”. Teatr rozpoczął swoją działalność zainicjował premierą, na której zaprezentował widowisko „Legenda o smoku wawelskim”. Założeniem teatru jest przybliżanie widzom polskich bajek i legend.

W spektaklu „Skarb ukryty” czeka na widzów wspaniałe widowisko, w którym wykorzystane zostaną oryginalne tańce, muzyka i efekty specjalne.

Scenariusz, reżyseria, kostiumy: Agnieszka Niemiec
    Choreografia: Jolanta Ciryt

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

MZL