III sesja Rady Powiatu Leżajskiego

14 czerwca 2024

13 czerwca w sali obrad Rady Powiatu Leżajskiego odbyła się III sesja rady. Na wstępie spotkania radni przyjęli proponowany porządek obrad oraz protokół z II sesji rady.

Następnie zapoznali się z:
    – informacją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Leżajsku o działaniach Powiatowego Inspektoratu Weterynarii na terenie powiatu leżajskiego w 2023 r.,
    – oceną stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu leżajskiego za 2023 r.
    – informacją z działalności Muzeum Ziemi Leżajskiej za 2023 r.,
    – informacją o realizacji zadań z zakresu kultury, promocji, współpracy międzynarodowej oraz kultury fizycznej i turystyki w 2023 r.,

W dalszej części spotkania radni podjęli uchwały w sprawie:
    – uchylenia uchwały w sprawie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu leżajskiego,
    – powołania Rady Muzeum przy Muzeum Ziemi Leżajskiej,
    – powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku.

Ponadto zapoznali się z informacją starosty na temat funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej, informacją starosty o realizacji inwestycji drogowych na terenie powiatu leżajskiego, a także ze sprawozdaniem z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.