Konwent burmistrzów, wójtów i starosty leżajskiego

22 października 2024

21 października, w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się konwent burmistrzów i wójtów oraz Starosty Leżajskiego Zdzisława Leśki. Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty. Wzięli w nim również udział Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Wanda Rakszawska-Stopyra i dyrektor SP ZOZ w Leżajsku Jerzy Jama.

Podczas konwentu omówiono kwestie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu leżajskiego w kontekście współpracy ze Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w Rzeszowie. Ponadto uczestnicy spotkania zajęli stanowisko w sprawie systemu dopłat do zatrudnienia lekarzy podejmujących pracę w SP ZOZ w Leżajsku w ramach rezydentury.