Międzynarodowe Zawody Modeli Latających na Uwięzi w Wierzawicach

18 lipca 2024

W dniach 27-29 czerwca Wierzawice stały się areną emocjonujących zmagań w ramach zawodów zaliczanych do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata modeli latających na uwięzi. Wydarzenie przyciągnęło prawie 100 zawodników z dziewięciu krajów Europy, w tym aktualnych Mistrzów Świata i Europy, zapewniając rywalizację na najwyższym światowym poziomie.

Zawody odbyły się pod patronatem Gminy Leżajsk, Powiatu Leżajskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach projektu Podkarpackie – przestrzeń otwarta na sport – promocja województwa poprzez inicjatywy sportowe i wydarzenia związane z aktywną formą spędzania czasu. Dzięki wsparciu tych instytucji, organizatorzy mogli zapewnić doskonałą infrastrukturę oraz warunki do rywalizacji, co spotkało się z pełną satysfakcją uczestników.

Znakomicie spisali się zawodnicy Klubu Modelarskiego im. Eugeniusza Kujana, którzy zajęli czołowe miejsca w różnych kategoriach. Ich sukcesy są dowodem na wysoki poziom szkolenia i talentu, który rozwija się w tym klubie. Osiągnięcia członków klubu zasługują na szczególne uznanie, biorąc pod uwagę silną konkurencję ze strony zagranicznych zawodników.

Podczas zawodów nie zabrakło emocji i spektakularnych pokazów umiejętności. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach, prezentując precyzyjne manewry i imponujące prędkości swoich modeli. Publiczność miała okazję podziwiać niezwykłe widowisko, które dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń.

Organizacja zawodów była na najwyższym światowym poziomie, co zostało docenione zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Doskonała infrastruktura oraz sprzyjające warunki pogodowe przyczyniły się do wyjątkowej atmosfery zawodów, które przebiegły bez zakłóceń.

Sukces zawodników z Wierzawic, a także wysoki poziom organizacyjny całej imprezy, przyczyniają się do rosnącej popularności modelarstwa na uwięzi w Polsce. To również dowód na to, że lokalne kluby modelarskie potrafią nie tylko rywalizować z najlepszymi, ale także organizować wydarzenia na międzynarodowym poziomie.

Zawody w Wierzawicach z pewnością zostaną zapamiętane jako jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym modelarstwa na uwięzi w 2024 roku. Osiągnięcia zawodników Klubu Modelarskiego im. Eugeniusza Kujana będą inspiracją dla młodych modelarzy, a samo wydarzenie przyczyni się do dalszego rozwoju tej pasjonującej dyscypliny sportu w naszym kraju.

Fotorelacja oraz wyniki rywalizacji na www.f2wierzawice.pl .

ML

Informację zamieściła: Sylwia Szostek