Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymało dofinansowanie na organizację IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej w Leżajsku

3 czerwca 2024

28 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się spotkanie w celu podpisania umów z operatorami wydarzeń IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Muzeum Ziemi Leżajskiej na ten cel pozyskało 20.100 zł i jest jednym z operatorów festiwalu na mapie województwa podkarpackiego.

Umowa na sfinansowanie wydarzenia podpisana została pomiędzy dyrektorem muzeum Jackiem Kwiecińskim a dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Damianem Drągiem.

Umowę podpisano w obecności wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewy Draus, radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamili Piech oraz Mateuszem Wernerem kierownikiem oddziału dziedzictwa i projektów kulturalnych Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wydarzenie odbędzie się w wielu miejscowościach na terenie województwa podkarpackiego. Edycja w Leżajsku zrealizowana przez muzeum odbędzie się 21 lipca 2024 r. (niedziela).

Zorganizowany plenerowy festiwal będzie wyśmienitą okazją do poznania kultury Lasowiaków, wzięcia udziału w licznych warsztatach, konkursach, ale też do wsłuchania się w piękno muzyki ludowej czy posmakowania regionalnych przysmaków przygotowanych z naturalnych produktów.

Już wkrótce przedstawiony zostanie Państwu harmonogram wydarzeń. My już dziś zachęcamy do śledzenia strony: lasowiacki.pl, profilów społecznościowych „fb”: Festiwal Kultury Lasowiackiej oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Tegorocznymi Partnerami Festiwalu są: Tarnobrzeski Dom Kultury, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym, Centrum Wikliniarstwa MOK w Rudniku nad Sanem, Muzeum Ziemi Leżajskiej, Gck W Ulanowie, MDK Kolbuszowa, Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, miejsko-gminny ośrodek w Baranowie Sandomierskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

MZL

Fot. M. Zając-Czerkies oraz M. Zych