Podpisano umowę na modernizację dwóch dróg powiatowych

30 sierpnia 2024

Niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnych dróg powiatowych. 29 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku została podpisana umowa z wykonawcą modernizacji drogi nr 1074R gr. pow. – Łazów – Kulno oraz drogi nr 1400R (ul. Kolejowa w Nowej Sarzynie).

Składają się na nią dwa zadania:
    – Wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych dla przebudowy drogi powiatowej nr 1074R gr. pow. gr. pow. – Łazów – Kulno polegającej na: budowie chodnika z kanalizacją deszczową o dł. 870m, budowie i przebudowie dwóch zatok autobusowych oraz remoncie nawierzchni jezdni przez wykonanie profilowania śr. 50kg/m2 MMA AC11W oraz warstwy ścieralnej z MMA AC11S o gr. 4cm.
    – modernizacja drogi powiatowej nr 1400R (ul. Kolejowa w Nowej Sarzynie) stanowiącej dojazd do dworca PKP, polegająca na gruntownym remoncie nawierzchni drogi i chodników.

W imieniu Powiatu Leżajskiego umowę podpisali Starosta Leżajski Zdzisław Leśko oraz Wicestarosta Lucjan Czenczek. Wykonawcę zadania, firmę STRABAG Sp. z o.o reprezentował Maciej Łukaszek, Dyrektor Techniczny Oddziału Rzeszów.

Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od dnia zawarcia umowy. Całkowita wartość zadania to kwota 2 806 614,50 zł. Na jego realizację Powiat Leżajski otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 1 999 009 zł, a pozostała kwota, czyli 807 605,50 zł, to środki własne Powiatu Leżajskiego, Gminy Kuryłówka oraz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Dzień wcześniej, w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, została podpisana umowa, w wyniku której Powiat Leżajski otrzyma pomoc finansową w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2020-2024 na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1266R Biedaczów – Grodzisko Górne od km 0+092 do 1+419 w miejscowości Gwizdów. Kwota dofinansowania to 2 440 382 zł.

BI