Podpisano umowy na zagospodarowanie poscaleniowe

2 lipca 2024

28 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku Zarząd Powiatu, reprezentowany przez starostę Zdzisława Leśkę i wicestarostę Lucjana Czenczka, podpisał dwie umowy z wykonawcami robót związanych z zagospodarowaniem poscaleniowym w Grodzisku Górnym i Wólce Grodziskiej

Proces zagospodarowania został podzielony na dwie części. Wykonawcą części pierwszej w Grodzisku Górnym jest firma Rutkowski & Trębacz s.c. Tadeusz Rutkowski i Małgorzata Trębacz, z siedzibą w Leżajsku. Wartość umowy to kwota 16 788 296,05 zł brutto, a termin realizacji to 350 dni. Wykonawcą części drugiej w Wólce Grodziskiej jest Spółdzielnia Usług Drogowo-Rolniczych z siedzibą w Grodzisku Dolnym. W tym przypadku wartość umowy zamknęła się w kwocie 5 659 964,33 zł brutto, a termin realizacji wynosi 10 miesięcy.

W zakres przedmiotu obu umów wchodzi:

– budowa lub przebudowa dróg zjazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalenia,
    – korekta przebiegu oraz poprawa parametrów technicznych urządzeń melioracji wodnych lub innych urządzeń wodnych,
    – likwidacja zbędnych miedz i dróg oraz wykonanie zabiegów rekultywacyjnych umożliwiających uprawę mechaniczną gruntów.

Ww. działania dotyczą projektu realizowanego przy współfinansowaniu Unii Europejskiej (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa).