Powiat Leżajski nagrodzony Podkarpacką Nagrodą Samorządową

14 czerwca 2024

7 czerwca, w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród 24. edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa.

Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Zarząd Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. W uroczystości wziął udział również Starosta Leżajski Zdzisław Leśko.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa skierowana jest do wszystkich samorządów Podkarpacia: powiatowych, gminnych i miejskich. Celem plebiscytu jest między innymi prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn.

Wśród nagrodzonych jednostek samorządowych znalazł się również powiat leżajski, który został laureatem PNS w kategorii Inwestycja Roku za przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1259R Gniewczyna (gr. pow.) Grodzisko-Giedlarowa w km 6+660 – 10+450.

Fot. Maciej Terpiński