Spotkanie promocyjne „Rocznika Muzeum Ziemi Leżajskiej. T. 2”

8 listopada 2023

7 listopada w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się spotkanie związane z promocją nowego „Rocznika Muzeum Ziemi Leżajskiej. Tom 2”.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instytucji, stowarzyszeń, placówek oświatowych oraz lokalni pasjonaci historii, m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Krzysztofem Trębaczem, przewodniczący Rady Muzeum Dariusz Półćwiartek oraz jej członkowie: Antoni Bereziewicz, Stanisław Chmura i Roman Szałajko.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu artystycznego duetu Eweliny Grabowskiej i Tomasza Miazgi z zespołu Za5pierwsza. W dalszej części spotkania autorzy poszczególnych rozdziałów publikacji zaprezentowali efekty swojej pracy. Następnie uczestnicy wydarzenia otrzymali egzemplarze „Rocznika” i udali się na wspólny poczęstunek.

Nowa publikacja jest kontynuacją „Rocznika” z 2013 roku i wydana została w tej samej szacie graficznej oraz układzie tematycznym artykułów. Składają się na nią rozprawy naukowe, sprawozdania muzealne (lata 2013-2022), recenzje i doniesienia oraz wkładka fotograficzna. Wśród autorów znaleźli się: dr hab. Józef Półćwiartek, dr Dariusz Półćwiartek (redaktor naukowy wydania), dr Ewa Grin-Piszczek, dr Anna Siciak, Andrzej Chmura, Jacek Kwieciński (przewodniczący komitetu redakcyjnego wydania) i Roman Federkiewicz.

Publikacja jest do nabycia w sklepiku muzealnym.

MZL