Srebro dla Aleksandry Koszałki z LKKK na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Turcji

5 czerwca 2024

W dniach 24-26  maja w miejscowości Düzce w Turcji odbyły się 7. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji World Kyokushin Budokai (WKB). W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z 18 krajów: Armenii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Iranu, Łotwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch, Ukrainy oraz gościnnie z Libanu, Kazachstanu i Maroko.

Turniej zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie sportowym, wszystkie walki odbyły się według pełnych przepisów japońskich (dozwolone wszystkie kopnięcia). W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano konkurencję kata (układ formalny). Podczas drugiego dnia we wszystkich kategoriach wiekowo-wagowych rozegrano konkurencje kumite (walka).

W mistrzostwach wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja Leżajski Klub Kyokushin Karate. Rewelacyjnie w tym turnieju zaprezentowała się Aleksandra Koszałka – zawodniczka po trzech wygranych pojedynkach zdobyła srebrny medal. Podopieczna shihan Dariusza Burdy w drodze do finału pokonała dwie zawodniczki z Kazachstanu i jedną z Turcji.

Nie powiodło się pozostałym zawodnikom klubu, którzy po bardzo wyrównanych i trudnych walkach z wymagającymi przeciwnikami swój udział zakończyli w ćwierćfinale mistrzostw. W turnieju uczestniczyli zawodnicy: Wojciech Rychel, Filip Baran, Michał Kuryś, Stanisław Stachula , Jakub Woźny, Patrycja Kręcidło i Nikola Jaśkiewicz.

Jak podkreślił Dariusz Burda: Naszym podopiecznym zabrakło naprawdę niewiele – bo tylko jednego wygranego pojedynku do upragnionego medalu. W swoich przegranych pojedynkach trafili na bardzo dobrych i wymagających przeciwników z Kazachstanu i Armenii.

Kierownikiem ekipy był shihan Dariusz Burda, a w roli sekundantów wystąpili senpai Wiesław Kuryś i Piotr Kręcidło.

Klub kieruje podziękowania do wszystkich darczyńców, bez których wyjazd na Mistrzostwa Europy do Turcji byłby niemożliwy: Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Urzędu Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem, Urzędu Gminy Kuryłówka, Powiatu Leżajskiego, Miasta Leżajsk, Zakładu Produkcyjno-Remontowo-Handlowego Szewczyk Wiesław, GProjekt Grzegorz Pilawski, Ryszarda Turasza, SMB Lucyna Serafin Sp.j, FHB Janik Sp.z o.o., Andrzeja i Edyty Moskot, Beaty i Dariusza Szydłów, FHU BIK Krystyna Partyka, Tutka Capital Group Sp. z o.o., Dariusz Rudziński Anex Meble na Wymiar, sąsiadom Jakuba Woźnego – jednego z zawodników, DOM TECH Rudnik nad Sanem, Mirosławowi Ozdze – Raniżów, WIKTRANS Rudnik nad Sanem, FHUP SanTech Krzysztof Ożóg Nowa Sarzyna, Ewa Bigos – Rudnik nad Sanem, Dawidowi Bigosowi, Natalia Tasior stomatologia Łętownia.

LKKK