XII Polish Open WKB & Galizia CUP

7 października 2024

8 września, w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, już po raz dwunasty odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin XII Polish Open WKB & Galizia CUP.

Na matach tatami swoje umiejętności w kumite i kata prezentowało ponad 200 zawodników z 22 klubów karate kontaktowego z Litwy, Łotwy i Polski.

Turniej odbywał się na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Zawodnicy walczący w full kontakcie pokazali wspaniałą technikę, co w połączeniu z dużą determinacją oraz duchem walki dało świetne widowisko sportowe. W trakcie imprezy można było zobaczyć układy formalne (kata), jak również wiele ciekawych, widowiskowych i efektownych walk (kumite) w wykonaniu startujących zawodników.

Sędzią głównym była shihan Agnieszka Winek 5 Dan z Warszawy, zaś sędzią technicznym sensei Paweł Szalewicz 4 Dan z Nowej Sarzyny. Oficjalnego otwarcia zawodów w obecności przewodniczącego Rady Miasta Leżajska Marcina Czubata, Prezesa LKKK Mirosława Hołdy i zaproszonych gości dokonał Starosta Leżajski Zdzisław Leśko.

Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był Leżajski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Dariusza Burdę VI Dan. Turniej objęty był patronatem Burmistrza Leżajska, Starosty Leżajskiego oraz Federacji Karate World Kyokushin Budokai Poland.

Ekipa zawodników LKKK zdobyła łącznie 17 medali. Pierwsze miejsca wywalczyli: Julia Wołoszyn, Aleksandra Koszałka, Nikola Jaśkiewicz. Jakub Woźny dwa razy stawał na najwyższym miejscu podium zarówno w kata, jak i kumite. Na drugim miejscu podium stanęli Wojciech Rychel – kumite i Michał Kuryś – kata. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowo wagowych w kumite zdobyli: Krzysztof Maskot, Oskar Dziechciarz, Brajan Otulak, Nikola Jaśkiewicz, Kacper Gwizdak, Patrycja Kręcidło, Michał Kuryś, Filip Baran, Hubert Bęben oraz Wojciech Rychel w kata.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego leżajskich zawodów, a w szczególności do działaczy Klubu, władz samorządowych Miasta Leżajsk, obsługi medycznej, sympatyków i kibiców.

LKKK