Zagłosuj na Powiat Leżajski w konkursie na najciekawszy pomysł questowy

2 lipca 2024

Alt=""

Fundacja Questingu, z którą Powiat Leżajski współpracuje od kilku lat przy tworzeniu questów, czyli tematycznych nieoznakowanych szlaków turystycznych, ogłosiła w czerwcu konkurs, którego pierwszym etapem było zgłoszenie pomysłu na quest.

Powiat Leżajski zgłosił pomysł na quest nocny, który opierałby się na wybranych wątkach z czasu okupacji niemieckiej na Leżajszczyźnie, tj. pacyfikacja Leżajska (inne wątki niż poruszone w queście „Pamięci ofiarom pacyfikacji Leżajska”, który będzie miał premierę 5 lipca), działalność partyzancka i konspiracyjna (początki tworzenia się siatki konspiracyjnej w Leżajsku) oraz jej konsekwencje. Postacią pierwszoplanową questu byłby ppor. Rudolf „Lampart” Jaszowski, postaciami drugoplanowymi – jego rodzeństwo: Helena i Edmund. Cała trójka odegrała znaczącą rolę w pracy podziemnej. Działania konspiracyjne w czasie II wojny odbywały się często pod osłoną nocy, przy maksymalnym zachowaniu ostrożności, dlatego, aby oddać towarzyszącą im atmosferę, quest zostałby zrealizowany w formule nocnej.

Drugim etapem konkursu jest głosowanie internautów, którego celem jest wyłonienie 20 najciekawszych pomysłów. Dla zwycięzców głosowania Fundacja Questingu wykona quest nieodpłatnie w ramach realizowanego projektu „Podróżuj, odkrywaj Polskę – sieć gier terenowych” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Aby zagłosować należy kliknąć w podany link: questing.pl/wybierz-najciekawszy-pomysl-na-quest/, znaleźć na liście Powiat Leżajski (nr 29) i zagłosować. Głosowanie nie wymaga rejestracji, logowania ani podania adresu email.

Głosować można codziennie (po upływie 24 h). Głosowanie trwa od 2 do 8 lipca.

ZACHĘCAMY DO ODDANIA GŁOSU NA POWIAT LEŻAJSKI.