Zakończono przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1241R w Przychojcu

19 czerwca 2024

Zakończono przebudowę kolejnego odcinka drogi w ramach zadania „Remont drogi powiatowej nr 1241R Hucisko – Ruda Łańcucka – Przychojec – Leżajsk w km 14+155 – 14+866 i 15+077 – 15+545 w miejscowości Przychojec”.

Całkowita wartość zadania to 951,15 tys. zł, w tym 419,79 tys. zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę w proporcji 50/50 zabezpieczyli inwestorzy: Powiat Leżajski i Gmina Leżajsk.

Na długości 1,34km została wymieniona nawierzchnia przez z frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowych warstw bitumicznych (profilowej i ścieralnej). Lokalnie wyregulowano istniejący chodnik oraz wykonano nowe pobocza z granulatu bitumicznego.

18 czerwca odbył się odbiór inwestycji, w którym samorząd powiatowy reprezentowali: starosta leżajski i wicestarosta leżajski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, kierownik oraz pracownicy Wydziału  Inwestycji Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

BI